parkiet-2

Zalety drewna jako materiału budowlanego.

przez w Dla domu na Grudzień 23, 2015

Bardzo dużą zaletą drewna jest to, że można je wykorzystywać do konstruowania praktycznie wszystkich elementów budowy domu, jak również aranżacji jego wnętrza. Materiał ten może być wykorzystany – jako element konstrukcji budynku, poszycia dachowego i ścian. Drewno stosuje się również do wykonania elewacji budynku oraz jako element dekoracyjny i materiał, z którego wykonane są podłogi tzw. oak wood flooring oraz drzwi i ramy okienne.
Utrzymująca się od bardzo długiego czasu moda na drewno jest silnym sygnałem dla producentów, którzy starając się zaspokoić gusta klientów wprowadzają na rynek coraz to nowe rozwiązania w tym zakresie . Bardzo popularne są w ostatnich latach na przykład podłogi drewniane – solid wood flooring, oak flooring, walnut flooring, oak wood flooring oraz white oak flooring.

Drewno jako materiał budowlany posiada wiele zalet, do których możemy zaliczyć jego trwałość, podatność na wszelką obróbkę, względną lekkość, właściwości izolacyjne. Drewno jest materiałem o bardzo różnorodnej strukturze, fakturze i kolorze i dlatego też posiadają bardzo ceniony walor dekoracyjny.

 

© 2015, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.