Automatyka i alarmy

Dla domuElektryka

Opublikował:

Poważnym problemem zawsze jest to, gdy pada deszcz a my musimy wysiąść z samochodu, żeby otworzyć bramę a później jeszcze raz, żeby ją zamknąć. Nie trzeba pytać, nikt tego nie lubi. Na szczęście obecnie można ten problem raz na zawsze rozwiązać inwestując w bramę, która otwiera się automatycznie a my musimy tylko nacisnąć przycisk na pilocie.

Automatyka bram jest obecnie bardzo popularna wśród właścicieli domów jednorodzinnych jak i na różnego rodzaju osiedlach strzeżonych czy w biurowcach posiadających prywatny parking dla pracowników. Jest to w zasadzie system rozpowszechniony praktycznie na równi z systemami alarmowymi.
Z reguły jest tak, że osoby, które u siebie mają automatyczne otwieranie bramy, mają również zainstalowane u siebie instalacje alarmowe. Po prostu jest to znamienne dla osób, które lubią otaczać się automatyką, którzy lubią nowoczesne technologie, które nie tylko ułatwiają nam życie ale również sprawiają, że jest one bezpieczniejsze. Zabezpieczenia automatyczne w domu są obecnie zresztą nie tylko antywłamaniowe. Jest tu również sporo automatyki, która ma za zadanie chronić nas przed różnego rodzaju zdarzeniami losowymi, takimi jak pożary, ulatniające się opary szkodliwe dla zdrowia i życia na przykład czujniki czadu lub dymu.
W czujniki dymu są połączone obecnie z automatycznym systemem gaszenia. Gdy system wyczuje dym, automatycznie włącza zraszacze dzięki czemu blokuje rozprzestrzenianie  się ognia na inne pomieszczenia. Wśród takich urządzeń zabezpieczających warto również wymienić systemy oddymiania pomieszczeń, które są połączone z wentylacją budynku. Dzięki temu ostatniemu systemowi w wypadku pożaru drogi ewakuacyjne są przewietrzane i oddymiane, co umożliwia po pierwsze ucieczkę z zagrożonego budynku a także umożliwia szybszą pomoc ze strony straży pożarnej.Komentarze są wyłączone.