Pokój dla dziecka

Dla domuDla dziecka

Opublikował:

Każdy pokój, a już na pewno pokój dla dzieci, musi mieć swój niepowtarzalny klimat. Aby pokoje dziecięce miały taki właśnie klimat, stwórz go z wykorzystaniem kolorów, wzorów oraz dodatków. Urządzając pokoje dla dzieci, większość rodziców stawia na kolory pastelowe.

Jeśli i Ty decydujesz się na takie rozwiązanie, spróbuj ożywić wnętrze dodatkami w intensywnych barwach – jest to szczególnie istotne, gdy projektujesz pokój dziecinny dla niemowlęcia i chcesz zapewnić mu elementy, które będą przyciągać jego wzrok i wzbudzać zainteresowanie. Wybierz silny kolor desenia, naklejki na ścianie, ciekawej dekoracji… Drobiazg, który ożywić może pokój dziecięcy.
Trzeba również pamiętać, jak istotne jest światło. Powinno być łagodne, szczególnie, jeśli w pokoju będzie mieszkało małe dziecko. Na wieczór nie zapominaj dyskretnej lampki. Interesującym rozwiązaniem jest także górne oświetlenie posiadające funkcję regulacji intensywności światła. Tymczasem niech światło dzienne będzie osłabione przez firanki, rolety bądź zasłonki albo nawet baldachim łóżeczka, który jednak należy regularnie prać, ponieważ szybko będzie się kurzył. Do samego łóżeczka lepiej nie dawaj maskotek, które będą podobnie szybko się kurzyć, a niemowlę i tak nie będzie się nimi jeszcze bawić. Lepiej niech stoją na półce w pokoju. Wydaje się, że planując przygotowanie pokoju dla oczekiwanego potomka, nie warto wcześniej kupować mu kołdry. Odpowiedniejszy będzie lekki kocyk bądź śpiworek. Nie trzeba też poduszki – zdecydowanie lepiej jest nie podkładać jej pod główkę maluchowi. Każdy zakup należy dobrze przemyśleć.Komentarze są wyłączone.