Lokata internetowa – czyli jak szybko rozpocząć oszczędzanie?

Finanse

Opublikował:

lokatyWszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak szybko płynie czas, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których tryb życia większości osób jest związany z gospodarowaniem go pomiędzy pracę a dom oraz rodzinę. Większość osób żyje dziś w pośpiechu – o świcie pędząc do pracy, a wracając późnym popołudniem do domu, w którym również czeka mnóstwo obowiązków, których nikt inny nie wypełni za nas.

Na tym właśnie polega życie, dlatego znane powiedzenie „nikt nie mówił, że będzie ławo” nabiera w tym przypadku pełnego sensu. Na domiar złego, życie przeciętnego człowieka nie składa się tylko i wyłącznie z życia zawodowego oraz rodzinnego, choć już wówczas czasu na wszystko jest bardzo mało. Trzeba przecież robić codziennie zakupy, od czasu do czasu odwiedzać lekarzy czy prowadzić zwykłe życie towarzyskie i wygospodarować choćby niewielką chwilę dla siebie, na swoje przyjemności. A co z wizytą w banku?

Kiedy znaleźć na to czas, biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, że w takich instytucjach, jak właśnie wspomniany bank, należy raczej stawiać się osobiście? Biorąc kredyt czy zakładając zwyczajne konto w banku trzeba być obecnym w banku nie tylko duchem, ale przede wszystkim ciałem. Kredyty czy zakładanie konta nie są natomiast jedynymi operacjami, których ludzie dokonują dzięki istnieniu banków.

Lokata to coraz bardziej popularny sposób przechowywania oszczędności, jednak problem jest taki, że lokaty bankowe wymagają również fizycznej obecności zainteresowanych osób. Chodzi już nie tylko o to, że jest to wymóg, ale przede wszystkim o to, że kto lepiej od samej osoby pragnącej założyć lokatę „załatwi” tę sprawę lepiej? Otóż odpowiedź brzmi „nikt” i w tym właśnie tkwi problem, jeśli aktualny tryb życia nie pozwala wygospodarować czasu na dokonanie tego procederu. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest lokata internetowa. Mimo, iż dla sporej części osób Internet wciąż wydaje się być przekleństwem i bezsensownym pożeraczem czasu, to jednak większa część społeczeństwa zgodnie przyznaje, iż dzięki Internetowi ich życie jest znacznie łatwiejsze, bo tym z założenia miała być globalna sieć – ułatwieniem i przywilejem dla korzystających z niego użytkowników. Warto w takiej sytuacji zadać sobie pytanie: „Jakie zalety posiada lokata internetowa?”.

Jedną z najważniejszych zalet lokaty internetowej jest to, że jej założenie nie wymaga żadnej wizyty w banku. Wniosek wystarczy wypełnić i wysłać właśnie przez Internet, stąd zresztą nazwa tej lokaty. Okres deponowania zależy oczywiście od preferencji osoby zakładającej lokatę – może to być kilka bądź kilkanaście miesięcy. Po wypełnieniu formularza i zawarciu umowy (wszystko odbywa się za pomocą Internetu) wystarczy wpłacić daną kwotę na wskazany numer konta, a po upływie ustalonego okresu lokaty internetowej pieniądze wraz z odsetkami, które w tym czasie narosły, zostają w całości przelane na konto, z którego właściciel lokaty zrobił pierwszy, wymagany przelew. Proste, nieprawdaż?

Oprocentowanie lokat internetowych jest różne i zależne od banku, który oferuje możliwość założenia lokaty internetowej, ale zazwyczaj różni się niewiele bądź nawet wcale od oprocentowania zwykłych lokat. Ranking lokat co prawda nie wskazuje na to, by taki sposób deponowania oszczędności był bardzo popularny, co nie zmienia faktu, że jest to dobre i korzystne rozwiązanie. Zdeponowane środki objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, więc sposób ten jest również w pełni bezpieczny.Komentarze są wyłączone.