Jeziora i rzeki

Hobby, rozrywkaTurystyka

Opublikował:

Wiele osób korzysta z uroków zagranicznych kurortów nawet takich w najbardziej egzotycznych miejscach na świecie a tym czasem nie znają piękna, które mają tuż pod nosem. Polskie jeziora mazurskie czy też te bardziej rozproszone po kraju są bardzo często bardziej urokliwe niż zagraniczne miejsca tak bardzo reklamowane przez biura podróży.

Przede wszystkim wiele osób nawet nie podejrzewa jak w ostatnich latach w naszym kraju rozwinęła się infrastruktura turystyczna. I u nas w tej chwili jest bardzo wiele ośrodków i kurortów wczasowych, które standardem nie odbiegają od tych znanych z zagranicznych wycieczek a przy okazji są to miejsca bezpieczniejsze. Rok rocznie w okresie wakacji w mediach słyszymy historie polskich turystów, które za granicą zostali pozostawieni sami sobie bo jakieś biuro podróży zbankrutowało. Wczasy nad wodą w kraju nie wiążą się z takimi przykrymi niespodziankami a pogoda wielokrotnie jest bardzo zbliżona do tropików w egzotycznych miejscach.
Warto tu wspomnieć, że wiele osób nawet nie podejrzewa jak wiele jest w Polsce miejsc ciekawych pod względem kulturowym, historycznym czy też widokowym. W Polsce również można spędzić niezapomniane wakacje. Wczasy nad morzem  Bałtyckim w Polsce na przykład, to obecnie coraz bardziej popularna pozycja na liście wakacyjnych planów zagranicznych turystów. Zmiany klimatyczne, które sprawiły, że nasze lato jest upalne, sprawiły, że wypoczynek nad naszym morzem nie odbiega niczym od innych nadmorskich krajów znad morza śródziemnego a wielokrotnie w Polsce są znacznie lepsze warunki pod względem standardu hoteli i pensjonatów. Coraz częściej również i ceny są bardziej konkurencyjne, co biorąc pod uwagę światowy kryzys, jest dobrze widzianym elementem wakacji. Skoro więc w pobliżu mamy takie atrakcje, po co nam zagraniczne wycieczki?Komentarze są wyłączone.