Serwer WWW i jego parametry

Informatyka

Opublikował:

Wszystkie serwery WWW posiadają takie same podstawowe parametry. Dzięki temu możliwe jest ich porównywanie. Każdy serwer WWW posiada sześć taki rzeczy i na ich podstawie go oceniamy. Chyba największa uwaga jest kierowana na powierzchnię i transfer, ale na inne również patrzymy. Wszystkie elementy serwera WWW są równie ważne. Przez co wszystkie należy opisać.

Transfer i pojemność serwera WWW

Na początek wyjaśnijmy te dwa pojęcia, które są związane z serwerami WWW. Powierzchnia to miejsce na dysku, które można maksymalnie zająć. Natomiast transfer określa liczbę informacji, którą można przesłać z serwera WWW do Internetu. Oba parametry są bardzo ważne i trzeba je zawsze sprawdzać.

Domeny i obsługiwane technologie serwera WWW

Domena to adres strony, a więc ten parametr określa liczbę domen, które mogą zostać zarejestrowane na ten serwer WWW. Dla wielu użytkowników sieci jest to ważny element, ponieważ niektórzy zakładają wiele stron. A więc dla nich najważniejsza przy wyborze serwera WWW jest ich liczba. Natomiast obsługiwane technologie to są antywirusy czy języki stron. Serwery WWW muszą je posiadać, więc są nieuniknione. Nie da się tego ominąć.

Ilość baz i kont pocztowych powiązana z serwerami WWW

Serwer WWW może posiadać określoną ilość baz i kont pocztowych. W parametrach jest pokazywana maksymalna ich ilość. Jak ktoś chce mieć własny portal z pocztą, to musi patrzeć na serwery WWW, które posiadają w ofercie w tym miejscu bardzo dużą liczbę. A to nie ciężko sprawdzić. A jeżeli chodzi o bazy danych powiązane z serwerami WWW, to są one niezbędne do tworzenia nowoczesnych stron internetowych. Ale tutaj zazwyczaj jest zapewniona wystarczająca ich ilość. Z serwerami WWW są one doskonale połączone.Komentarze są wyłączone.