Jak przestać palić i cieszyć się zdrowiem

Medycyna

Opublikował:

Rzucenie palenia spędza sen z powiek wielu osobom. Nie dziwi to – windowane w górę ceny papierosów, co raz więcej zakazów palenia i wiele innych rygorystycznych restrykcji powoduje, że co raz więcej z nas nie chce palić. To zjawisko całkowicie pozytywne.

Tak narodził się nowy rynek mający na celu pomoc ludziom w rzuceniu palenia. Oczywiście wiele osób nie chce korzystać z takich rozwiązań jak gumy do żucia, pastylki lub chociażby e-papierosy. Ale warto się do takich pomysłów przekonać, bowiem jest to najlepsze co możemy zrobić dla swojego zdrowia i portfela również. Do ust więc ciśnie się proste i zasadnicze pytanie: jak rzucić palenie? Po prostu uwziąć się na to i do tego jeszcze starać się zażywać odpowiednie środki – bez względu na to jakie wybierzemy, jest zawsze szansa na efekt w postaci rzucenia palenia. I chociaż próby zakończone porażką i przegraną niejednego potrafią załamać to jednak nie można opuszczać rąk i po prostu próbować ponownie, aż do skutku.

Nie wiemy nigdy co na rzucenie palenia będzie dla nas najlepsze, jednak próbować warto. Rzucenie palenia na pewno nas ucieszy, zaoszczędzone pieniądze wydamy na rzeczy dla siebie pożyteczne, a nie szkodliwe dla naszego zdrowia. Z pewnością to co zyskamy będzie cenniejsze od codziennego dymka. A z drugiej strony głupio być niewolnikiem chwasta. Lepiej więc skończyć z tym nałogiem. Poprawi się wtedy ie tylko zdrowie ale i samopoczucie oraz relacje z innymi, zwłaszcza tymi, którzy w naszym życiu grali rolę biernych palaczy. Z nowej roli oni również będą bardzo zadowoleni.Komentarze są wyłączone.