Uciążliwe bóle głowy – objawy

MedycynaPorady

Opublikował:

Bóle głowy mianują jedne z częściej napotykanych symptomów. Należałoby więc posiadać chociaż zasadniczą informację w kwestii powodów ich powstawania. Zapewne najbardziej pospolitym źródłem tego typu uciążliwości jest stres i naprężenie emocjonalne. Bóle głowy spowodowane tymi elementami mentalnymi nazywamy mianem napięciowych.

Przeważnie bóle takie utrzymują się długo, ich nasilenie jest dość umiarkowane, często zaledwie w postaci lekkiego „ćmienia” w głowie. Kolejną przyczyną są napaści migreny. Migrenowe bóle głowy przeważnie są silne, występują w bardziej określonej pozycji. Tego rodzaju bóle głowy mogą ale nie muszą być poprzedzone typową aurą, inaczej oznakami wróżącymi (zaburzenia widzenia, drętwienia, dziwne samopoczucie i inne charakterystyczne dolegliwości).
Czasem bóle głowy mogą zapowiadać dużo groźniejsze schorzenie ośrodkowego układu nerwowego, jakim jest nowotwór mózgu. Narastający w ograniczonej powierzchni, jaką jest jama czaszki, guz nowotworowy wiedzie do podniesienia tak zwanego ciśnienia śródczaszkowego. Objawia się to głównie właśnie bólami głowy, jakie cechują się sukcesywnym przyrastaniem w perspektywnie tygodni, nasilają się najczęściej o świcie i wybudzają pacjenta ze snu. Powinno się również nadmienić tu o tak zwanych klasterowych bólach głowy. Ich przyczyna nie jest w pełni odgadnięta, a czynnikami inicjującymi mogą być rozliczne impulsy zewnętrzne, na przykład mocne promieniowanie słoneczne. Bóle te są bardzo silne i słabo odpowiadają na typowe leki przeciwbólowe. Sporo na temat przyczyn bólu głowy możecie przeczytać na tej stronie Trzeba więc mieć choć podstawową informację w tym problemie i być zorientowanym które bóle głowy muszą nas frasować a które nie.Komentarze są wyłączone.