Makijaż smoky eyes – sprawdź jak go wykonać

Moda

Opublikował:

Smoky eyes potrafi nadać kobiecemu spojrzeniu tajemniczej głębi, która magnetyzuje, jednak by się tak stało należy go umiejętnie wykonać. Niedopracowane przydymione oko potrafi bowiem podkreślić zmęczenie lub co gorsza sprawić wrażenie niechlujnie rozmazanego makijażu.

Jak zatem należy się zabrać do wykonania tego make up’u? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które można uznać za mały poradnik w stylu – smoky eyes krok po kroku.

Przydymione oko wymaga precyzji, więc zadbaj o to, by mieć wystarczającą ilość czasu na to, by wykonywać go w spokoju i móc sobie pozwolić na ewentualne poprawki, jeśli coś nie wyjdzie tak, jak trzeba. Na początek zajmij się zatuszowaniem wszelkich oznak zmęczenia i niewyspania, a więc zrób co w twojej mocy, by ukryć podkrążone i podpuchnięte oczy. Wykorzystaj do tego celu korektor oraz odrobinę rozświetlacza. Pamiętaj o tym, by nanieść odpowiednią ilość kosmetyku, tak by zakrył sińce, ale nie wałkował się w zagłębieniach i zmarszczkach mimicznych. Uporanie się z tego typu niedoskonałościami jest niezbędne, gdy chcesz wykonać makijaż z użyciem ciemnych cieni do powiek.Po zatuszowaniu tego, co wymagało lekkiej poprawki, możesz przejść do sedna sprawy, czyli naniesienia cieni, którymi należy pomalować  powiekę od linii rzęs aż do załamania.

Jeśli chodzi o kolor, możesz zdecydować się na czerń lub szary, ewentualnie bardzo ciemny fiolet, granat czy brąz.  Górną część powieki możesz rozświetlić jaśniejszym cieniem, który nałóż od linii załamania aż po łuk brwiowy. Nieocenione w tym wypadku będą cienie-rozświetlacze, które nadadzą twemu spojrzeniu blask i podkreślą kontrast. Pora na eyeliner, którym staranie pociągnij kreskę przy nasadzie rzęs górnej powieki. W przypadku dolnej zastosuj kredkę, którą podkreśl kontur oka, a następnie delikatnie zaznacz linię rzęs tym samym ciemnym cieniem, którym została pokryta powieka. Na końcu dokładnie wytuszuj rzęsy. Tak wykonany makijaż z pewnością doda Ci pewności siebie i przyciągnie niejedno spojrzenie.Komentarze są wyłączone.