Auta Nowe od Dealerów

MotoryzacjaPorady

Opublikował:

Mało osób kupuje auta nowe, by tą tendencję odmienić, salony oferują coraz lepsze warunki zakupu aut. Powszechne jest kupowanie na raty na preferencyjnych warunkach ale również atrakcyjne dodatki, lepsze wyposażenie standardowe. Salony samochodowe oferują korzystne ubezpieczenia auta. Czy to jednak poprawia sprzedaż aut nowych? Jeśli tak, to w niewielkim stopniu.

Prawda jest taka, że wiele osób woli auta kilkuletnie, ale lepszych marek.  Auta z salonów maja ten minus, że są drogie, nawet gdy warunki zakupu są naprawdę preferencyjne. Każdy staje więc przed dylematem, czy kupić auto nowe ale gorszej marki, czy też kupić auto kilkuletnie ale marki, która gwarantuje jeszcze długie, bezproblemowe użytkowanie. Z reguły, wygrywa ta druga opcja. Owszem, kupując auto nowe mamy zapewniony darmowy serwis, jednak co za radość z auta, które często stoi w warsztacie? Kupując auto używane kilkuletnie, często nie zaglądamy do warsztatu częściej niż raz w roku na obowiązkowym przeglądzie, ewentualnie dwa razy, gdy wymieniamy opony. Inna sprawa, gdy stać nas na nowe auto dobrej marki, o określonej reputacji. Wtedy bez zastanowienia możemy wybierać nowe auta.

Pomocna będzie wyszukiwarka aut nowych, która pozwoli znaleźć auto, które faktycznie będzie w pełni spełniać nasze oczekiwania. Na co warto zwracać uwagę w przypadku kupowania auta nowego? Warto najpierw przejrzeć testy i opinie o danym modelu. To pozwoli ocenić, czy to będzie auto odpowiednie do naszego stylu życia. Inne auto kupujemy wtedy, gdy często jeździmy w dalekie trasy, inne auta kupujemy wtedy, gdy jeździmy nim jedynie po mieście i priorytetem jest kwestia parkowania. Inne auto nadaje się dla singla, inne dla rodziny.Komentarze są wyłączone.