Krawat i Moda Męska

ModaOdzież

Opublikował:

Czy to kobiety dominują modę? W ostatnim czasie już chyba nie. W coraz bardziej widoczny sposób, zmienia się również moda męska, oraz samo spojrzenie na nią. Oczywiście, żyjemy w środowisku bardzo konserwatywnym, które opornie przyjmuje wszelkie zmiany.

Wciąż wiele rzeczy, jak męskie apaszki, w wielu kręgach to coś nie do przyjęcia. Chociaż jest to trochę dziwne, biorąc pod uwagę, że dawniej mężczyźni je nosili bez oporów. W każdym razie, mimo wyraźnych oporów, moda męska rozwija się również w naszym kraju. Najbardziej widać to wśród młodych. Starsi mężczyźni, mają już swoje utarte przyzwyczajenia co do stroju i ciężko zmusić ich do tego, by cokolwiek w swojej garderobie zmienili.

Moda męska na podatny grunt trafia szczególnie wśród nastolatków, ci eksperymentują znacznie odważniej, chętniej sięgają po nowe wzornictwo czy nawet kolory. Ich nie zniechęca moda na kolor różowy, który przecież do niedawna był zarezerwowany tylko dla małych dziewczynek.

Najmniej zmiany w modzie widać w strojach eleganckich. Garnitury, jak zawsze mają być po prostu dobrze skrojone, idealnie dopasowane. Do tego ma być dobrze dobrana koszula i krawat. Krawat oczywiście musi być odpowiednio zawiązany. Tu wszystko musi być idealne. Wiązanie nie dotyczy jedynie samego węzła, ale również długości, na jaką krawat powinien być zawiązany. Większość panów niestety wiąże krawaty zbyt krótko, a to niekorzystnie wpływa na wygląd sylwetki. Dłużej zawiązany krawat sprawia, że sylwetka wydaje się dłuższa i smuklejsza. Tak powinni wiązać krawat szczególnie panowie niscy, ze skłonnością do tycia, którym zależy na tym, by to zamaskować. Pozostali zresztą także wiele zyskają, wiążąc krawaty właśnie w taki sposób. Jest to modne, a przede wszystkim, eleganckie.Komentarze są wyłączone.