Zadbaj o własny wizerunek

ModaOdzież

Opublikował:

W dzisiejszych czasach warto postawić na swój wygląd i ogólną prezentacje, myli się ten, który uważa, iż są to elementy bez większego znaczenia w naszym życiu, i można je pominąć. W świecie ciągłej walki o klienta i zawodowej rywalizacji, osoby modne i elegancko ubrane są lepiej postrzegane przez szefów, klientów lub partnerów biznesowych. Może się to więc pośrednio przełożyć na efekty naszych działań w postaci pozyskanych zamówień lub np. odbiorców.

Podświadomie uważamy iż osoby nie dbające o swój własny wygląd w miejscu pracy, obniżają wizerunek firmy, a przez to jej efektywność, bo jak ktoś taki może dbać o dobro firmy nie dbając o własny wygląd?. Tego typu stereotypy, choć nie zawsze słuszne przeważają w dzisiejszym świecie. Niestety chociażby z tego powodu lepiej wiedzieć co jest modne, i jak dobierać elementy stroju, aby dobrze się prezentować.
Po pracy, w domowym zaciszu możemy sobie pozwolić na noszenie rozciągniętego podkoszulka, czy luźnych dresowych spodni, jednak poza domem jest to niedopuszczalne. Zaskoczeni możemy być, jak wiele może zdziałać dobrze dobrana sukienka, spinki czy chociażby założenie modnej apaszki. Jeżeli nie mamy chęci ani zapału do tego by na bieżąco śledzić zmiany w modzie, warto kupować ubrania, które są z rodzaju tych uniwersalnych. Klasyczne kroje, stonowane kolory modne są zawsze. Trochę gorzej jest z dodatkami, tu nie zawsze można postawić na klasykę. W przypadku na przykład torebek kobiecych jest trudno o tyle, że raz są modne małe torebki innym razem duże. Raz królują długie paski przy torebkach, by w następnym sezonie modne były jedynie te torebki na bardzo krótkich paskach. Tu warto jednak mieć pewien zapas, jedną taką drugą taka. Wtedy można ewentualnie wymieniać je w zależności od obowiązującego trendu. Krótkie sukienki są modne właściwie zawsze, natomiast długie, lub półdługie to już bardzo grząski temat. Tu jest znacznie trudniej Paniom się poruszać głównie dlatego, że półdługie sukienki skracają optycznie nogi, krótkie natomiast nie dla wszystkich kobiet się nadają, bo z reguły odkrywają wszystkie mankamenty nóg. Długie spódnice czy sukienki również nie na wszystkich figurach prezentują się dobrze.Komentarze są wyłączone.