Wybór firmy pośredniczącej w odzyskaniu podatku

Biznes

Opublikował:

pracwonicy sezonowiPolacy pracują w wielu europejskich krajach, zwłaszcza jako pracownicy sezonowi. Pracownik wracając do swego kraju ma możliwość starania się o zwrot podatku, jaki zapłacił za granicą. Działanie takie jest szczególnie opłacalne dla osób, które w Polsce mają małe dochody.

Modne ostatnio stały się szczególnie wyjazdy do Holandii. Podczas legalnej pracy w Holandii płacimy podatki do tamtejszego, holenderskiego urzędu skarbowego. W zależności od uzyskiwanych dochodów pozostawiamy tam sumę podatkową, która w Polsce może okazać się dość znacząca. Jednak procedura, dzięki której można uzyskać zwrot podatku z zagranicy wymaga znajomości lokalnych przepisów podatkowych oraz języka, w którym należy wypełnić wniosek o zwrot podatku. Z tego powodu starając się o zwrot podatku znaczna ilość osób korzysta z pomocy profesjonalnych firm zajmujących się wypełnianiem formalności koniecznych, aby taki zwrot uzyskać.

Jeżeli zapłaciliśmy podatek w Holandii możemy go odzyskać za pośrednictwem jednej z takich firm. Procedura odzyskania podatku jest zróżnicowana w zależności od warunków, na jakich byliśmy zatrudnieni. Jednak zawsze możemy się starać o zwrot podatku niezależnie od formy naszego zatrudnienia. Wybierając firmę, która będzie pośredniczyć w odzyskaniu podatku zawsze należy zawsze dokładnie czytać umowę, którą podpisujemy z firmą. Pamiętajmy, iż udostępniamy swoje dane finansowe i mamy prawo sprawdzić, kto będzie nas reprezentować.

Sprawdzić należy również sposób naliczania wynagrodzenia firmy. Najkorzystniejsze jest sposób, w którym firma pobiera wynagrodzenie za uzyskany zwrot podatku z zagranicy od kwoty, jaka faktycznie zostanie uzyskana. Dzięki temu mamy pewność, iż pracownicy firmy dołożą odpowiednich starań, aby jak najlepiej załatwić naszą sprawę. Odzyskując zapłacony przez nas podatek w Holandii czy każdym innym państwie płacimy firmie wcześniej ustalony procent. Niestety zdarzają się pośrednicy, którzy swoje wynagrodzenie pobierają już na etapie przyjmowania dokumentów niezależnie od tego czy rzeczywiście uzyskamy zwrot podatku. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z usług takiej firmy powinniśmy najpierw dokładnie sprawdzić jej wiarygodność na rynku.Komentarze są wyłączone.