Strzelanie Rekreacyjne

Hobby, rozrywkaSport

Opublikował:

Rozważając naukę strzelania, najpierw należy dowiedzieć się na czym polega właściwe obchodzenie się z bronią oraz jak powinna być ona zabezpieczana i przechowywana. Już na pierwszej wizycie u specjalistów z  Gotoshoot z pewnością każdy usłyszy o zasadach zebranych w nazwę B.L.O.S. Oznacza ona 4 podstawowe zasady korzystania z broni palnej.

B- broń- każdą traktuje się jako załadowaną, odbezpieczoną i gotową do strzału. L- lufa- zawsze skierowana w cel, kulochwyt, powietrze ewentualnie w ziemie pod kątem 45 stopni. O- otoczenie- zanim oddamy strzał zawsze, bezwarunkowo sprawdzamy czy na linii strzału nie znajduje się inna osoba, lub czy ktoś nam na tą linie strzału zaraz nie wejdzie. S-spust- palec na spuście może znajdować się jedynie w chwili oddawania strzału. Te zasady to podstawa bezpieczeństwa na strzelnicy ale również w każdej innej sytuacji, gdy broń znajduje się w naszych rękach.

Strzelanie Rekreacyjne

Oddając strzały nigdy nie odwracamy się na boki wraz z przekierowaniem broni z celu. Nie wolno również popisywać się np. przed znajomymi. Nie machamy bronią, nie kierujemy jej w żadną żywą istotę. O wypadek z bronią nie trudno. Nie jeden film nakręcono opisując losy osób, które nie zachowały zasad bezpieczeństwa przy obsłudze broni palnej. Nawet strzelanie rekreacyjne, na imprezach integracyjnych, wieczorach kawalerskich, zawsze musi odbywać się z rozwagą.

Sposoby przechowywania broni palnej są uregulowane paragrafami kodeksu. Broń przechowuje się w urządzeniach spełniających przynajmniej normy klasy S1. Broń musi mieć odłączony magazynek oraz być rozładowana. Naboje do niej przechowuje się w pudełkach lub pojemnikach uniemożliwiających uderzenie w spłonkę naboju. Możliwość przechowywania broni w taki sposób trzeba zapewnić już w chwili starania się o pozwolenie na broń.

Wszystkich tego typu rzeczy dowiemy się na specjalistycznych szkoleniach. Kursy strzelania przed egzaminem na pozwolenie na broń prowadzić mogą tylko upoważnione do tego strzelnice. Tam instruktor z pewnością poruszy zagadnienia przez nas opisane i jeszcze je rozwinie. W Krakowie na takie kursy warto zapisać się właśnie w Gotoshoot. Kadra składa się z byłych i obecnych żołnierzy sił specjalnych.Komentarze są wyłączone.