Sport to zdrowie

Hobby, rozrywkaSport

Opublikował:

Dla niektórych sport jest czymś, co ogląda się tylko w telewizji. Chociaż podejście do własnej kondycji i zdrowia znacznie poprawiło się w ostatnich latach, to jednak wciąż wiele osób bagatelizuje problem związany z dbaniem o własne zdrowie. Ze względu na zabiegany tryb życia lub zwykłe lenistwo, wiele osób poświęca tematowi własnej aktywności fizycznej, bardzo niewiele czasu.

Powoduje to, że coraz więcej osób z nas cierpi na tak zwane choroby cywilizacyjne, których głównymi przyczynami jest zła dieta i zanik aktywności fizycznej. Ponieważ ostatnie badania wykazują że zmieniająca się specyfika naszej pracy ( głównie siedzącej ), przyczynia się w głównej mierze do problemów związanych z brakiem ruchu, wiele większych korporacji podejmuje już pewne działania na rzecz rozwiązania tego problemu, i stara się mu przeciwdziałać.
Specjaliści i analitycy od wydajności, doskonale zdają sobie sprawę że aktywność fizyczna idzie w parze ze zdrowiem pracownika, a co za tym idzie również z jego wydajnością w pracy. Coraz więcej firm, inwestuje więc w infrastrukturę sportową, typu baseny, siłownie, sale sportowe, organizują też dla pracowników karnety i wyjazdy turystyczne połączone z aktywnym wypoczynkiem. Wszystko to ma na celu zadbanie o samego pracownika, i zwiększenie jego wydajności w pracy. Sporty drużynowe przy okazji różnych spotkań rekreacyjnych czy integracyjnych to już swoista norma, dzięki nim poprawia się również zdolność współpracy zespołowej i integracja grupy. Rekreacja jest równie ważna w tworzeniu dobrego wizerunku firmy jak i reklama i inne zabiegi marketingowe. Obecnie firma, która dba o pracowników, jest zdecydowanie lepiej postrzegana przez samych klientów. Wracając do samych zajęć ruchowych, to warto też pamiętać, że pracownik w dobrej formie fizycznej często również jest zdecydowanie efektywniejszym pracownikiem. W zrelaksowanym ciele również psychika pracuje sprawniej. A to już nie od dziś wiadomo, że ruch najlepiej relaksuje i odpręża. Wiele osób, gdy jest zdenerwowanych, zaczyna sprzątać w domu, zajmuje się porządkami w ogródku. W takich chwilach każda forma aktywności fizycznej jest jak najbardziej wskazana i korzystna. Gdy ciało zmęczy się fizycznie, psychicznie się rozpręża, wraca jasność myślenia i problem często już nie jest tak poważny jak wcześniej się nam wydawało.Komentarze są wyłączone.