Sztuka pisania artykułów

PublicystykaReklama

Opublikował:

Sztuka pisania ciekawych artykułów o naprawdę ważnych sprawach chyba po woli zamiera. Przede wszystkim w internecie brakuje publikacji, które mogłyby faktycznie czymś zaciekawić. Nie wspominając nawet, że wiele tych artykułów zawiera błędy i to czasem tak rażące, że trudno uwierzyć, że zostały niezauważone przez autora.

Wiele artykułów to po prostu mniej lub bardziej udana reklama strony internetowej, i ważne są w nich przede wszystkim linki do takiej strony niż treść jednak jakieś granice przecież istnieją. Dlaczego czytelnicy maja być narażeni na artykuły w typie „ Kali chcieć książkę, Kali kupić książkę”. Niestety rzeczowych, poprawnych a przede wszystkim ciekawych artykułów w internecie brakuje. Chyba jedynie na portalach naukowych przywiązuje się uwagę do tego, jakim językiem są napisane publikacje internetowe.
Niektóre blogi również są godne polecenia, pisane staranną, poprawną polszczyzną, o rzeczach ważnych lub mniej ważnych ale zawsze jednakowo ciekawie. Gdy chodzi o publikacje w internecie, dużo jest artykułów pisanych na podstawie innych artykułów w sieci. Nie jest to problemem, gdy jest to traktowane jedynie jako streszczenie i czytelnik jest odsyłany do strony, gdzie może dany artykuł przeczytać w całości. Niestety, często jest tak, że dany serwis traktuje taki tekst, bo trudno napisać o nim artykuł, jako swoją własność. Zresztą prawa autorskie w internecie są traktowane jako coś, o czym słyszeli wszyscy jednak nikt nie zadaje sobie trudu by do tego się stosować. Artykuły w całości lub w większych fragmentach są kopiowane na potęgę, mało kto sobie zdaje sprawę, że w ten sposób popełnia przestępstwo. Szkoda, że to tak wygląda, bo chyba nie ma nic przyjemniejszego, niż przeczytać dobrze napisany artykuł, o czymś ważnym i ciekawym.Komentarze są wyłączone.