Zabezpieczanie elewacji i dachów

Budownictwo

Opublikował:

Troska o utrzymanie elewacji w należytym stanie powinna stanowić obowiązek właściciela. To właśnie stan elewacji świadczy o kamienicy, o tym jak wielką wagę jej właściciel przywiązuje do utrzymania jej w jak najlepszym stanie.

Chodzi nie tylko o kwestie estetyczne, lecz i również o zachowanie substancji – murów kamienicy w dobrym stanie.  Istotne jest również zabezpieczenie dachu przed ewentualnymi zniszczeniami atmosferycznymi, a także inwazją szkodników i innych niekorzystnych czynników. Jeśli chodzi o czyszczenie dachówki Poznań dysponuje ofertami wielu firm, które profesjonalnie przeprowadzają taki zabieg. Dzięki temu można w sposób dokładny i nie przynoszący żadnej szkody odnowić i upiększyć elewację. Elewację mogą zabrudzić rozmaite złe czynniki, takie jak grzyb, opady atmosferyczne, kwaśne deszcze, oraz innego rodzaju szkodliwe wpływy.

Same dachówki za pomocą sprężonej wody z gumowego węża, oraz rozmaitych odczynników, za pomocą których łatwo jest usunąć brud z dachu. Firmy czyszczące dachówki mają też do dyspozycji specjalne urządzenia na kółkach, które poruszając się między dachówkami, spryskują je wodą i zrzucają cały brud z dachu. Niestety czasami dachówka może być już tak zniszczona, że nie pozostaje nic innego jak ją wymienić na nową. Dziurawe dachówki z pęknięciami, szczelinami, przeciekają i powodują zalewanie dachu przez deszcze, śniegi i rozmaite inne opady. Z tego też względu należy sukcesywnie przeprowadzać konieczne remonty i przeglądy dachu.

Zmniejszają one ryzyko powstania szczelin i uszkodzenia dachu, a co za tym idzie groźby zalania strychu i sukcesywnej dewastacji budynku. Impregnacja dachówek składa się z trzech etapów: po pierwsze czyszczenie dachówki wodą pod ciśnieniem z zawartością detergentu. Następnie na dachówkę kładzie się odpowiedni środek, który neutralizuje grzyby, algi, mchy, oraz innego rodzaju porosty. Następnie uszczelnia się dachówkę masą w kolorze dachówki, a w końcu się impregnuje dwukrotnie dachówkę.

Impregnacja dachówki nadaje jej lekki połysk i sprawia, że zmniejsza się chłonność wody.Cena usługi impregnacji dachu to od 17 do 23 złotych za 1 metr kwadratowy. Jednym z preparatów do dachówek jest impregnat Betonlux. Istnieje on w dwóch wersjach: wersja A, impregnat do hydrofobizacji powierzchni bez przemalowania farbą, zaś w wersji B – dodatkowo z przemalowaniem farbą.Komentarze są wyłączone.