Czym charakteryzuje się łuszczyca owłosionej skóry głowy?

Medycyna

Opublikował:

łuszczyca skoryNiestety liczba łuszczyków nadal jest dość wysoka. Nadal także nie wynaleziono metody leczenia, która potrafiłaby raz na zawsze poradzić sobie z wyleczeniem. Część osób chorych na łuszczycę boryka się również z łuszczycą owłosionej skóry głowy.

Ważne jest, aby w miarę szybko zaleczyć zmiany pojawiające się na skórze głowy. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tej odmianie łuszczycy, temu w jaki sposób się objawia oraz jak można sobie z nią poradzić.

Jakie zmiany są charakterystyczne przy łuszczycy owłosionej skóry głowy?

Łuszczyca owłosionej skóry głowy (psoriasis capitis) wbrew pozorom nie występuje  jedynie na samej we włosach na głowie. Zmiany łuszczycowe mogą wychodzić poza granice włosów za uszami, a nawet na czoło i/lub kark. Niestety łuszczyca upodobała sobie występowanie właśnie w tej lokalizacji (to jest na skórze głowy).

Występowanie łuszczycy owłosionej skóry głowy

Łuszczyca owłosionej skóry głowy może występować samodzielnie, a także w połączeniu z odmianą łuszczycy skóry gładkiej. Bardzo zróżnicowana jest także forma zmian łuszczycowych przy tej odmianie łuszczycy. Może ona przyjąć formę zarówno pojedynczej plamki, lecz także rozległych zmian obejmujących całą głowę. Takim zmianom nierzadko towarzyszy łuszczenie się i spory świąd.

Przebieg łuszczycy owłosionej skóry głowy

Poza świądem i łuszczeniem się – łuszczyca owłosionej skóry głowy nie powoduje żadnych innych zmian. Jednak bywa i tak (na szczęście rzadko), że długotrwałe utrzymywanie się dość grubych zmian łuszczycowych powoduje łysienie w miejscach, w których te zmiany są zlokalizowane.Komentarze są wyłączone.