Części Zamienne

MotoryzacjaUsługi

Opublikował:

Ceny aut wyraźnie spadają, szczególnie takich używanych przy czym tego spadku cen nie widać specjalnie w przypadku nowych części zamiennych, one wciąż są drogie, co sprawia, że nie jednokrotnie staje się nieopłacalne w przypadku aut kilkuletnich.

Kupując części samochodowe do aut kilkuletnich, raczej wybieramy takie używane niż nowe, które mogłyby zwyczajnie przewyższyć wartość auta przy dodaniu do tego dodatkowo jeszcze kosztów naprawy. Części nowe, nieużywane, kupuje się do aut, które mają niewielki jeszcze przebieg ale już skończyła się ich gwarancja. Mając przed sobą jeszcze długie użytkowanie takiego auta, raczej w razie naprawy wolimy, by było naprawiane częściami fabrycznie nowymi. Zamienne części używane mają zawsze jednak mniejszą wytrzymałość i dlatego jednak przeznaczone są głównie do aut starszych, które nie będą nam służyć już zbyt długo.

Przy czym jednak warto pamiętać, że używane części do samochodów są wielokrotnie pozyskiwane z aut prawie nowych, które uległy wypadkowi. Takie części mają podobną żywotność do części fabrycznie nowych, więc nie jest wcale przesądzone, że nowych aut nie można naprawiać częściami używanymi. Szczególnie, że w takim przypadku na zamontowaną część otrzymujemy gwarancje nawet kilkumiesięczną. W  zasadzie więc, nic nie ryzykujemy, ewentualnie kolejną wizytą w warsztacie ale to już nie nasz koszt, z tym, że niestety znowu przez chwilę pozostaniemy bez auta. W każdym razie zachęcająca jest tu przede wszystkim różnica w cenach części nowych i części używanych. Jest to różnica niekiedy nawet kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu procent. Dlatego zawsze warto tą ewentualność rozważyć, biorąc pod uwagę wartość auta jak również to, jak długo będzie nam ono jeszcze służyć, czasem przecież naprawiamy auto tylko po to by za chwilę je sprzedać.Komentarze są wyłączone.