Dbanie o swoje opony letnie

Motoryzacja

Opublikował:

Pisk palonej gumy to wielokrotnie dźwięk towarzyszący ruszaniu młodego kierowcy samochodem. Często również wtedy daje się słyszeć głośną muzykę z wielkich głośników. Nie wiadomo dokładnie czy chodzi o to, że nie umie normalnie ruszyć czy też po prostu chce poszpanować i zabłysnąć w towarzystwie.

Jakby jednak nie było niektórzy słysząc taki dźwięk potrafią tylko kręcić głową a czasem się nawet w nią popukać. Dlaczego? Jednym z powodów na pewno będą opony letnie jakie mamy założone w naszych pojazdach. Jakkolwiek nie tłumaczyć ostrego ruszania bieżnik opon, że o zawieszeniu i sprzęgle nie wspominając strasznie dostaje za swoje a raczej za głupotę właściciela. A ty jak ruszasz swoim samochodem?

Wiele osób stara się jeździć i ruszać normalnie chociaż i niekiedy piszczą opony. Nie ma co ukrywać, że niekiedy wręcz trzeba szybciej ruszyć a kiedy tego nie zrobimy może się to skończyć fatalnie. Jednak jeśli sam płacisz za opony to wiesz, że nawet jeśli zakupisz tanie opony to jest to całkiem spory wydatek i bezsensem jest niszczenie dla zabawy swojej pracy i ciężko zarobionych pieniędzy. Gdy kupisz całkiem nowy komplet ogumienia to powinien Ci on starczyć spokojnie na parę sezonów w zależności ile jeździsz. Ale jeśli niektórzy wolą po niecałym sezonie wymieniać na kolejne to ich sprawa i wybór. Tym, którzy tak nie robią zostaje jedynie kręcenie głową na znany pisk opon ruszającego samochodu. Nastawienia oczywiście innych nie zmienimy ale o te opony założone w naszym pojeździe sami możemy odpowiednio zadbać i zatroszczyć się.Komentarze są wyłączone.