Montaż instalacji LPG

MotoryzacjaUsługi

Opublikował:

Od lat prowadzona jest dyskusja, czy montowanie instalacji lpg jest opłacalne, czy też nie warto ryzykować. Ważną kwestią przeciwko tej instalacji jest fakt, że obciążą ona silnik, który ma przez to krótszą żywotność. Inna sprawa, ze instalacje obecnej generacji są już na tyle zaawansowane technologicznie, że to obciążenie silnika jest minimalne. Zbiornik na gaz zmniejsza również powierzchnię bagażnika.

Najczęściej jest montowany w miejscu, gdzie standardowo przechowywane jest koło zapasowe, co za tym idzie, koło zapasowe zajmuje nam bagażnik. Naprawa instalacji gazowych, w przypadku jakiejś awarii, również nie należy do najtańszych. Chyba, że trafimy na uczciwy warsztat, gdzie faktycznie wymienią tylko to, co trzeba wymienić , a resztę wyczyszczą. Taki zabieg obniża koszty naprawy. Drogi jest również przegląd instalacji gazowych w czasie corocznego sprawdzania stanu technicznego auta. Standardowy przegląd to około 100 zł, zaś w przypadku auta z instalacją gazową, cena wzrasta prawie dwukrotnie.

Do zalet zalicza się przede wszystkim ceny samego gazu. Jego cena na przestrzeni lat nie zmieniała się jakoś drastycznie, w odniesieniu do cen benzyny jest bardzo niska. To obniża koszty eksploatacji auta w skali roku nawet o kilkadziesiąt procent. Nowoczesne instalacje gazowe są bezpieczne i wydajne. Wcześniej była wyraźna różnica w ilości spalanej benzyny a ilości spalanego gazu na podobnych odcinakach drogi, obecnie ta różnica powoli się zaciera. Zmieniają się również same instalacje. Dziś już nie trzeba przełączać ręcznie, silnik nie musi się rozgrzewać spalając benzynę. Lpg sprawdza się nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz wyraźnie spada. Tym samym również zimą wcale więcej benzyny nie spalamy niż latem w porównaniu do wcześniejszych instalacji, które zimą  nie załączały się na tyle szybko przy zauważyć owe oszczędności.Komentarze są wyłączone.