Nowe samochody

InformacjeMotoryzacja

Opublikował:

Pewnym wyznacznikiem zamożności społeczeństwa może być to jak dużo nowych samochodów jest obecnie kupowanych na naszym krajowym rynku. Salony samochodowe szczególnie na początku roku cieszą się sporym zainteresowaniem klientów, za to na koniec roku klienci są przyciągani różnymi promocjami.

Jest to o tyle zrozumiałe, że pod koniec roku dealerzy samochodowi próbują się pozbyć z salonów jak największej liczby samochodów z danego rocznika, które lada chwila stracą wiele na wartości jako już pojazdy jednoroczne, mimo, że będą faktycznie miały np zaledwie miesiąc. Wiele osób więc decyduje się na zakup auta w tym właśnie okresie, chociaż fachowcy sprzeczają się czy faktycznie jest to takie korzystne, jak można byłoby się spodziewać.
W każdym razie z całą pewnością dealerzy nie mogą narzekać na ilość sprzedawanych aut nowych w skali roku. Dla wielu osób nowy samochód jest podkreśleniem statusu społecznego, dlatego kupują go chociażby na kredyt, byle by móc się pochwalić posiadanym nowym autem. Samo kupowanie obecnie na kredyt wcale nie jest złym pomysłem. W większości przypadków zdecydowanie jest lepiej kupić samochód na kredyt niż za gotówkę, nawet jeżeli by nas było stać na to by kupić go za własne środki. Lepiej jest wtedy wpłacić własne środki na wysoko oprocentowana lokatę, a tu z bieżących środków spłacać kredyt. W przeliczeniu, wyjdziemy na tym zdecydowanie korzystniej. Nowe auta w tym czasie będą tracić sporo na wartości, w ciągu pierwszego roku nawet o kilkanaście procent co sprawia, że kolejne nowe auto opłaca się kupić dopiero po około pięciu latach, dopiero wtedy będzie to dla nas korzystne i najmniej stracimy na takiej inwestycji. Czasem korzystnej byłoby kupić auto dwu lub trzyletnie zamiast nowego, ale tylko wtedy, gdy znamy prawdziwą historię takiego auta.Komentarze są wyłączone.