Czy miejsce kupowania sprzętu sportowego ma znaczenie?

SklepySport

Opublikował:

Rakieta TenisowaW dzisiejszych czasach mamy dużo możliwości, jeżeli chodzi o sklep, w którym chcemy dokonać zakupu. Ostatnio mocno rozwinęły się sklepy sieciowe, szczególnie te w centrach handlowych oraz sklepy internetowe. Czy ma jakieś znaczenie to, gdzie dokonujemy zakupu?

Kupując sprzęt sportowy czasami potrzebujemy fachowej porady specjalisty, na jego temat. Jednym z takich produktów jest np. rakieta tenisowa, przy jej kupnie musimy dobrać odpowiednią dla nas rączkę, jej ciężar oraz model. Ważny jest także naciąg rakiety, którym musi zając się fachowiec. Kupując rakietę tenisową z byle jakiego sklepu internetowego nie wiemy w jakich warunkach była ona przetrzymywana. Należy pamiętać, że materiały z których wykonywana jest rakieta tenisowa lub rakieta do squasha są wysoce podatne na zmiany temperatury oraz wilgotności powietrza.

W sklepach internetowych możemy znaleźć jednak dużo lepsze ceny niż w stacjonarnych, powinniśmy mieć w takiej sytuacji pewność, że sprzedawca jest osobą uczciwą i wyedukowaną w temacie sprzedawanego sprzętu. Jeżeli już pokusimy się na kupno produktu z niepewnego sklepu przydatna będzie nam wiedza dotycząca podstawowych praw kupującego. Warto wiedzieć, że klient ma prawo do zwrotu zakupionego produktu w ciągu 10 dni roboczych, bez podania przyczyny. W takim wypadku rzecz nie może być jednak używana a czasami musi być nawet zapakowana fabrycznie. Kolejną rzeczą o którą musi zadbać sprzedający to dwuletnia gwarancja na produkty różne od spożywczych.

Jeżeli nie mamy na oku konkretnego produktu lub nie jesteśmy jego pewni, zawsze lepiej zobaczyć go przed kupnem nawet jeżeli ma nas to kosztować kilka złotych więcej. Nieetyczne jest przymierzanie oraz wybieranie sprzętu dla siebie w sklepie stacjonarnym, a później kupowanie go po lepszej cenie u konkurencji ze sklepu internetowego.Komentarze są wyłączone.