Ekspozycja poprzez stojaki i regały

Sklepy

Opublikował:

Gdyby krótko zastanowić się nad codziennymi zakupami to ludzie kupują towar głównie oczami. Nie jest to specjalną tajemnicą. Dlatego też ekspozycja i reklama to dwie podstawy udanego handlu. Można sprzedać właściwie wszystko, jeśli tylko odpowiednio to pokażemy i wzbudzimy w kliencie ochotę na to.

Czasami można wręcz mieć wrażenie że schodzi z półek nie to co najlepsze ale to co najlepiej zareklamowane. Ponadto też możemy się posiłkować agencjami reklamowymi. One przygotują wszystko, zarówno stojaki reklamowe jak i ulotki czy ogłoszenia w lokalnych mediach. Wszystko to pozwoli z pewnością zachęcić kolejnych ludzi do skorzystania z naszej oferty.

Oczywiście, aby utrzymać stałą liczbę klientów, należy rozszerzać ofertę. Nie jest to przecież coś specjalnie trudnego i niewiarygodnego. Z resztą ciężko się spodziewać, że w czasie jakim żyjemy i wśród osób nastawionych na konsumpcję utrzymamy się na rynku proponując wciąż te same towary bądź usługi. Warto jest więc zawczasu zaplanować miejsce na dodatkowe regały sklepowe pozwalające na umieszczenie jeszcze większej ilości towaru. Wrażenie obfitości bardzo często wpływa niezwykle pozytywnie na obraz sklepu i jego postrzeganie przez klientów. Dobra opinia ciągnie się za nami niczym ogon, więc naprawdę dobrym pomysłem jest wykorzystanie tychże chwytów do pozyskania klientów. Później klient będzie pochodził z dwóch głównych grup. Albo zobaczy naszą reklamę i ona zachęci go do kupna albo usłyszy od znajomych że to jest świetne i również dokona zakupu.Komentarze są wyłączone.