Warszawa miastem do zwiedzania

Turystyka

Opublikował:

Wynajem autokarów WarszawaWarszawa jest ślicznym miastem, znajdującym się w centrum kraju nad najdłuższą rzeką kraju- Wisłą. Jako jedyna stolica europejska, leży blisko parku narodowego. Kampinoski Park Narodowy określany jest mianem zielonych płuc Warszawy, z powodu tego, że zachodni wiatr regularnie przynosi świeże powietrze.

Jest to miejsce niezwykle często odwiedzane przez turystów przede wszystkim ze względu na Ośrodek Żubrów i piękne wydmy. Stolica jest również siedzibą Rady Ministrów a także Parlamentu.

Warszawa jest miastem pachnącym przeszłością. Niemal całkiem zniszczona po wojnie, potrzebowała kompletnej rekonstrukcji. Odwiedzający Warszawę skłania zwłaszcza cudowną Starówką jak również Letnią Rezydencją króla Stanisława Augusta- Łazienkami. Osoby odwiedzające Stolicę, mają możliwość przejść się Traktem Królewskim, stanowiącym pomnik historii. Prowadzi on z Placu Zamkowego Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi do Wilanowa. Wart odwiedzenia jest kościół św. Anny. Na entuzjastów kultury oraz historii, czeka niezwykle wiele muzeów i galerii, np. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski czy Muzeum Historyczne.

Warszawa to jedno z najwyższych miast europejskiego kontynentu. Istnieje tam niemal 40 budynków, o wysokości ponad 65 m. Najwyższym z nich i najwyższym w Polsce jest Pałac Kultury i Nauki, który mierzy 231 m mierząc wraz z iglicą. W związku z olbrzymią liczbą turystów, którzy pojawiają się corocznie, otworzono sporo organizacji, proponujących przewóz turystów uliczkami Stolicy, a także samodzielny wynajem autokarów. Warszawa to gigantyczne miasto, w związku z czym warto skorzystać z takiego typu usług. Można poprosić o pomoc przewodnika, który będzie niezbędny, jeżeli pragniemy zwiedzić miejsca które warto odwiedzić.Komentarze są wyłączone.