Wycieczka do Częstochowy

TurystykaUsługi

Opublikował:

Częstochowa to jedno z największych miejsc kultu Matki Boskiej. Najbardziej magnetyzuje wiernych obraz Matki Boskiej z dzieciątkiem. Obraz ten zgodnie z legendą został namalowany przez Św. Łukasza na deskach ze stołu przy którym wieczerze spożywała święta rodzina. Nikt tak naprawdę nie wie, ile w tym prawdy. Jednak cudowne właściwości obrazu były nie raz dokumentowane i szeroko opisywane. Nie ma również chyba osoby, która nie słyszałaby o potopie szwedzkim i o tym, jak Jasna Góra obroniła się przed napaścią wojsk szwedzkich.
Częstochowa ze swoją Bazyliką Jasnogórską, Kaplicą Matki Boskiej to jednak atrakcja nie tylko dla wiernych lecz również dla osób, które cenią historię sztuki. Warto odwiedzić również Skarbiec, Arsenał, czy Salę Rycerską. Udając się do Krakowa warto zamówić wycieczkę właśnie do Częstochowy. Można ją odbyć bardzo komfortowo za pośrednictwem firmy transkrakow.pl, która ma w swojej ofercie zarówno wycieczkę grupową jak również indywidualną. Czas takiej wycieczki to około 8 godzin. Samo zwiedzanie wzgórza Jasnogórskiego to około 1,5 godziny.

Z pewnością jest to czas, który warto poświęcić. Z Krakowa do Częstochowy jest około 150 km, w czasie przejazdu można podziwiać Polski krajobraz, który akurat w tym regionie jest naprawdę szczególnie urokliwy. Planując wycieczkę do Częstochowy warto wybrać czas kiedy święty obraz Maryi z Dzieciątkiem jest odsłaniany bądź zasłaniany, jest to szczególne przeżycie dla wszystkich widzów zgromadzonych w Kaplicy. Warto rozważyć wycieczkę do Częstochowy, zabierając ze sobą rodzinę lub przyjaciół, a w wielu przypadkach wyprawa do Częstochowy może być również dobrym pomysłem na umilenie wizyty w Polsce zagranicznym gościom, nawet tym biznesowym.Komentarze są wyłączone.