Rynek motoryzacyjny

MotoryzacjaPorady

Opublikował:

Statystyki wypadków wpływają  na rynek motoryzacyjny w większym stopniu niż to się wielu osobą wydaje. Przede wszystkim duża ilość samochodów po takich wypadkach już do niczego się nie nadaje. Po drugie nawet, gdy da się takie auto naprawić, większość osób od razu po na prawie, sprzedaje je i kupuje sobie inny samochód.

Jest to o tyle mądre, że w aucie powypadkowym już nie możemy czuć się tak bezpiecznie. Przede wszystkim poduszki powietrzne są już wystrzelone więc nie ochronią nas już następnym razem. Poza tym i sama wytrzymałość auta jest dużo mniejsza.
Wiele w prasie i internecie jest ogłoszeń typu skup aut uszkodzonych, powypadkowych. Jednak najczęściej te auta po prostu są rozbierane na części, tylko te lepsze są wprowadzane do obiegu, często również są eksportowane na rynek wschodni. W naszym prywatnym interesie jest to, by takie auta znikały z naszych dróg. Nie tylko są zagrożeniem dla osób podróżujących takim autem ale również dla innych użytkowników dróg. Nie oszukujmy się, auto takie już nigdy nie będzie w pełni sprawne. Kupując auta używane, powinniśmy z tego powodu wnikliwie sprawdzić historię takiego samochodu, sprawdzić w zaufanym zakładzie mechaniki pojazdowej czy to auto nie jest składane z dwóch innych, bo i takie przypadki się zdarzają.
O ile ceny w miejscach takich jak autokomis, wydają się być atrakcyjne, nigdy tak na prawdę nie wiadomo, jaki jest stan faktyczny auta, dopóki tego nie sprawdzimy. W komisie rzadko jest przedstawiany stan auta faktyczny, rzadko też auta są tam poddawane kontroli, zanim zostaną wycenione i wystawione na sprzedaż. Dlatego zanim skorzystamy z okazji, sprawdźmy czy to co wydaje się być atrakcyjną propozycją, rzeczywiście takie jest. Oczywiście wciąż jest wiele miejsc, gdzie naprawdę warto kupować auta używane, gdzie to jest w pełni bezpieczne.Komentarze są wyłączone.