Wieczór panieński, czyli pożegnanie z wolnym stanem

Ślub i Wesele

Opublikował:

Dzisiejsze wieczory panieńskie znacznie różnią się od tych z przeszłości. Kiedyś pożegnanie z wolnym stanem miało charakter wręcz poważny, obrzędowy i symboliczny. Nie było mowy tutaj o żadnej imprezie. Obecnie jest inaczej, ponieważ czasy są całkiem inne. Wieczór panieński stał się mniej tradycjonalny, a bardziej spontaniczny.


Według tradycji impreza na cześć Panny Młodej powinna odbyć się dzień przed weselem. Obecnie raczej odchodzi się od tego rozwiązania i w zasadzie mało, która para decyduje się na zabawę tuż przed ślubem z wiadomych powodów. W dniu uroczystości trzeba się doskonale prezentować, a całonocna impreza na pewno będzie mieć niekorzystny wpływ na wygląd i… samopoczucie. Dlatego też najlepiej wieczór panieński zorganizować z większym wyprzedzeniem i tak też w istocie bywa. Kobiety często rozpoczynają imprezę w domu Panny Młodej, a następnie przenoszą się na miasto, najczęściej do klubu muzycznego. Bywa jednak tak, że dziewczęta decydują się na bardziej wyszukaną opcję i na wieczór panieński udają się na weekend do salonu spa. Niekiedy można się spotkać z wyjątkowo oryginalnymi pomysłami takimi jak lot balonem czy skok ze spadochronu. Ale ciężko sobie wyobrazić to bez wcześniejszej konsultacji z Młodą. W końcu nie każdej osobie przypadną do gustu takie ekstremalne atrakcje. Dyskretny wywiad z przyszłą mężatką to niezbędna sprawa. Tym samym nie zaliczycie wpadki, a Wasze niespodzianki będą trafne.

Jaki wybrać prezent na wieczór panieński?

Niby pomysłów jest wiele, ale trafić w sedno i gusta Młodej czasem nie jest łatwo i trzeba się trochę nagłowić. Najlepiej jeśli zaskoczycie Młodą czymś nietuzinkowym. Kupno bielizny, kosmetyków możecie sobie odpuście. Postarajcie się wymyślić coś czego przyszła mężatka nie będzie się spodziewać. Fajnym wyjściem może być złożenie się wspólnie na jeden prezent. Wtedy będziecie mogły zaszaleć i pokusić się o prezent z wyższej półki. A co możecie ciekawego kupić? Chociażby voucher, przykład macie tutaj http://www.goodchoice.com.pl/wieczor-panienski/.Komentarze są wyłączone.