Jak uatrakcyjnić urlop

PoradyTurystyka

Opublikował:

Polacy bardzo lubią zagraniczne wycieczki w egzotyczne kraje, chociażby ze względu na to, że koszt takiej wycieczki coraz częściej jest porównywalny z wypoczynkiem w naszych krajowych regionach turystycznych. Polska turystyka zagraniczna, to głównie turystyka w grupach z biur podróży, często ograniczająca się do pobytu na terenie kompleksu turystycznego w danym regionie świata.

Oczywiście czasem korzystamy za granicą z wycieczek krajoznawczych ale to też odbywa się najczęściej w zorganizowanych grupach, na zasadzie wspólnego wyjazdu i zwiedzania. Mając jednak kontakt z miejscową kulturą i społecznością, często przekonujemy się że życie poza luksusowymi hotelami z basenami i dostępem do morza, już często takie sielankowe nie jest. Szybko okazuje się że za ogrodzeniem naszego wspaniałego kurortu, ludzie żyją często w nędzy, głodują i nic to nie ma wspólnego z przepychem w który my trafiamy w czasie urlopu.
Gdy nasze wakacje się kończą, wracamy do domu starając się jednak zachować w pamięci miejsca które nas urzekły. Warto jednak wypoczywając w takim regionie spojrzeć nieco z szerszej perspektywy na panującą tam sytuacje. Jeśli istnieje taka możliwość można przecież, dla bezpieczeństwa  w większej grupie, przejść się na miejscowy targ, lub zwiedzić pobliskie miasteczka. Nie dość, że kupimy wspaniałe pamiątki dla rodziny, często po atrakcyjniejszych cenach niż w hotelu, to jeszcze damy możliwość zarobienia miejscowym, dla których turystyka to często jedyne źródło utrzymania. Tak więc wypoczynek trzeba organizować w sposób przemyślany i zaplanowany, odpowiednia organizacja da nam możliwość lepszego poznania ludzi i miejsca do którego się udajemy. Umiejętne wykorzystanie czasu który tam spędzimy z pewnością pozwoli nam przeżyć przygodę którą będziemy nie raz wspominać po powrocie.



Komentarze są wyłączone.