Kto pomoże nam rzucić palenie?

Porady

Opublikował:

Samotna walka z nałogiem może być bardzo wyczerpująca. Warto skorzystać z doświadczenia bliskich oraz osób, które rzuciły palenie. Odpowiednie wsparcie przyczyni się do lepszego samopoczucia oraz pozwoli zapomnieć o wszystkich dolegliwościach. Trzeba pamiętać, że najważniejsze jest osiągnięcie założonych celów.

Poszukiwanie pomocy

Decyzja o odstawieniu nikotyny musi być dokładnie przemyślana i przeanalizowana. Duże znaczenie ma także wybór odpowiedniego terminu. Nie można zapomnieć o poinformowaniu znajomych oraz rodziny. W pierwszych dniach bez papierosa to właśnie oni będą największym wsparciem. Rzucanie palenia wymaga ogromnej wytrzymałości psychicznej. Wiele osób w ciągu kilku pierwszych dni wraca do dawnego nałogu. Zaufane osoby powiedzą nam jak rzucić palenie oraz będą nas motywować w chwilach zwątpienia. Trzeba pamiętać, że w większości przypadków nasze palenie negatywnie odbija się na rodzinie czy przyjaciołach. Nasze zerwanie z nałogiem będzie dla nich ulgą oraz wielką próbą.

Profesjonalne wsparcie

Oprócz rodziny i bliskich warto zdecydować się na nawiązanie kontaktu z lekarzem lub specjalistą od uzależnień. Tego typu specjaliści pomogą nam dobrać odpowiednie środki i zaplanować przyszłe działania. Rzucanie palenia będzie wymagało dużego wysiłku fizycznego oraz  psychicznego. Lekarz umożliwi nam dostęp do środków farmakologicznych, które złagodzą większość objawów odstawienia nikotyny. Najważniejsze w tym przypadku jest przedstawienie swoich potrzeb oraz oczekiwań. Podczas pierwszych dni bez papierosa warto utrzymywać stały kontakt z wybranym specjalistą. Pozwoli to kontrolować całą sytuację oraz w razie potrzeby błyskawicznie reagować na wszystkie zagrożenia. Nie poleca się szukać odpowiedzi na pytanie jak rzucić palenie w Internecie. Często zabierają tam głos osoby nie posiadające odpowiedniego wykształcenia oraz doświadczenia. Stosowanie się do takich porad może skończyć się poważnymi komplikacjami.

Utrzymywanie kontaktu

Podjęcie decyzji o rezygnacji z palenia to zaledwie pierwszy krok do poprawy swojego stanu. Rzucanie palenia wymaga długofalowego działania i doboru odpowiednich środków. Skuteczna walka z nałogiem wymaga konsultacji ze specjalistami. Pomogą oni wyjaśnić wszystkie wątpliwości i w razie potrzeby przypiszą nam niezbędne leki. Na ostateczny sukces wpływ ma wiele różnych czynników. Trzeba także pamiętać, że nikt nie powie nam jak rzucić palenie w najlepszy sposób. Dla każdego program powinien być dobierany w sposób indywidualny.Komentarze są wyłączone.